Na pewno tak jak i ja, częściej klikasz w wyniki wyszukiwania, które posiadają gwiazdki, niż w te wyniki, które ich nie posiadają.

Wyszukiwarki wykorzystuje się do pozyskiwania odpowiedzi na swoje pytania, a forma podpowiedzi w formie gwiazdek przekonuje nas do tego, że pod tym linkiem będzie odpowiedź na pytanie.

Gwiazdki – co to właściwie jest ?

Owe gwiazdki to jeden z elementów “Rich Snippets“, które uzupełniają wyniki wyszukiwania o dodatkowe informacje tekstowe lub graficzne. Najbardziej widocznym, a jednocześnie najbardziej zwiększającym klikalność, są oceny w skali 1-5 wyświetlane w postaci gwiazdek.

Kolor żółty przyciąga uwagę i powoduje, że czytamy i klikamy częściej tekst z żółtymi gwiazdkami. Wykorzystując tą samą technikę, Matt Groening stworzył bajkę z żółtymi postaciami, aby przyciągały uwagę podczas przełączania kanałów telewizyjnych. Mowa tutaj o kultowych Simpsonach.

Rich Snippet, a wyniki w wyszukiwarkach

Jak dodać gwiazdki ocen w WordPressie i zwiększyć klikalność strony w google?

Rich Snippets to nie tylko gwiazdki, to wiele więcej. Umiejętnie wykorzystując ich dobrodziejstwa, można poprawić pozycje w wyszukiwarce i jednocześnie zwiększyć klikalność.

Wyszukałem w Google popularną swego czasu kartę graficzną “geforce gtx 660”. Pierwszy wynik sklepu ma wykorzystane snippetsy do produktu i dzięki temu widzimy kolejno pod tytułem strony:

  1. Ocenę produktu wykorzystującą gwiazdki
  2. Ilość recenzji w sklepie, w tym przypadku 151
  3. Cenę
  4. Stan magazynowy

Google cały czas eksperymentuje ze sposobem wyświetlania wyników. Nie możemy być pewni, czy jutro dalej gwiazdki będą się wyświetlać. Czas ich wdrożenia do bloga z konfiguracją grafiki nie powinien przekroczyć 15 minut.

Jak szybko zainstalować recenzje w WordPressie ?

Ja osobiście wykorzystuję wtyczkę WP Review z firmy MyThemesShop. Pozwala ona w łatwy sposób dodawać recenzje w postaci ocen i automatycznie tworzy w kodzie znaczniki odpowiedzialne za gwiazdki.

Jak dodać gwiazdki ocen w WordPressie i zwiększyć klikalność strony w google?

Jest to niezwykle prosta wtyczka w konfiguracji. Pod każdym edytowalnym postem mamy dodatkowy formularz, który wypełniamy. Wiem, że są dużo bardziej zaawansowane wtyczki z ogromem opcji konfiguracyjnych, ale ja właśnie korzystam z tej, bo spełnia swoje zadanie.

Jak dodać gwiazdki ocen w WordPressie i zwiększyć klikalność strony w google?