Prosty darmowy program do projektowania grafiki – GravitDesigner

23 października 2017

Każda osoba promująca się w social mediach potrzebuje tworzyć różnego rodzaju grafiki. Większość zatem ludzi korzysta z canva.org albo ze snappa.com.

zapraszam do prezentacji GravitDesignera

Niestety obydwa programy nie pozwalają na eksport do formatu .svg (nawet w płatnych wersjach), czyli formatu wektorowego, który pozwala na dalszą edycję pliku w innym edytorze. I tutaj z pomocą przychodzi nam darmowy program GravitDesigner.

Program jest  niezwykle funkcjonalny, a ponadto działa w przeglądarce internetowej, co ułatwia korzystanie z niego również na urządzeniach mobilnych. Niemniej, jeśli jest to niezbędne, można go także pobrać na komputer:

 Pobierz GravitDesigner

Program posiada gotową bazę przykładowych szablonów grafik do wykorzystania w mediach społecznościowych:

  • 800x800px – Social Media
  • 1024x768px –  Presentation
  • 42×59,4cm – Poster
  • 940x768px – Facebook Post
  • 800x1200px – Blog Graphic
  • 21×29,7cm – A4
  • 14,8x105cm – Card

Twórcy programu zadbali również o aspekt edukacyjny i przygotowali serię filmów na YouTube z poradnikami o tym, jak korzystać z programu. Na dzień 22.10,2017 jest zamieszczonych 12 filmów o średniej długości dwóch minut. Filmiki prezentują podstawowe funkcje programu.

Gravit Designer Tutorials

Dodatkowym atutem jest fakt, że Gravit Designer ma wbudowane czcionki ozdobne i dzięki temu nie trzeba penetrować internetu w ich poszukiwaniu.

Polecam zapoznać się też z jego „prostszą wersją” KLEX przeznaczoną do szybkiego tworzenia grafik przeznaczonych na strony społecznościowe.

Aktualnie wszystkie grafiki na bloga tworzę z wykorzystaniem tego programu. Czasami wspieram się takimi programami jak Inkscape czy GIMP.

Autor Damian Ślimak

Technologiami internetowymi zajmuję się już ponad 14 lat. Przez te kilkanaście lat pracowałem jako project manager, analityk biznesowy w korporacji. Od 6 lat jestem właścicielem agencji content marketingowej Mediapilot.pl, a od 2017 roku jestem wykładowcą na Uniwersytecie Jana Długosza w Częstochowie.
0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *