Prosty darmowy program do projektowania grafiki – GravitDesigner

Każda osoba promująca się w social mediach potrzebuje tworzyć różnego rodzaju grafiki. Większość zatem ludzi korzysta z canva.org albo ze snappa.com.

zapraszam do prezentacji GravitDesignera

Niestety obydwa programy nie pozwalają na eksport do formatu .svg (nawet w płatnych wersjach), czyli formatu wektorowego, który pozwala na dalszą edycję pliku w innym edytorze. I tutaj z pomocą przychodzi nam darmowy program GravitDesigner.

Program jest  niezwykle funkcjonalny, a ponadto działa w przeglądarce internetowej, co ułatwia korzystanie z niego również na urządzeniach mobilnych. Niemniej, jeśli jest to niezbędne, można go także pobrać na komputer:

 Pobierz GravitDesigner

Program posiada gotową bazę przykładowych szablonów grafik do wykorzystania w mediach społecznościowych:

  • 800x800px – Social Media
  • 1024x768px –  Presentation
  • 42×59,4cm – Poster
  • 940x768px – Facebook Post
  • 800x1200px – Blog Graphic
  • 21×29,7cm – A4
  • 14,8x105cm – Card

Twórcy programu zadbali również o aspekt edukacyjny i przygotowali serię filmów na YouTube z poradnikami o tym, jak korzystać z programu. Na dzień 22.10,2017 jest zamieszczonych 12 filmów o średniej długości dwóch minut. Filmiki prezentują podstawowe funkcje programu.

Gravit Designer Tutorials

Dodatkowym atutem jest fakt, że Gravit Designer ma wbudowane czcionki ozdobne i dzięki temu nie trzeba penetrować internetu w ich poszukiwaniu.

Polecam zapoznać się też z jego „prostszą wersją” KLEX przeznaczoną do szybkiego tworzenia grafik przeznaczonych na strony społecznościowe.

Aktualnie wszystkie grafiki na bloga tworzę z wykorzystaniem tego programu. Czasami wspieram się takimi programami jak Inkscape czy GIMP.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *