Narzędzia

utworzone przez | Kwi 30, 2019

Niemal w każdej pracy stosuje się jakieś narzędzia. Niezależnie od tego, czy mówimy o młotku u stolarza czy o narzędziach internetowych u osób zajmujących się e-commerce czy marketingiem internetowym. W przypadku specjalisty SEO, który prowadzi własną agencje content marketingową, tych narzędzi jest jeszcze więcej. Bo mówimy tu nie tylko o narzędziach do analizy, ale też o programach ułatwiających prowadzenie firmy czy chociażby rozdzielanie zadań pracownikom.

Moja firma istnieje już od 9 lat. Przez ten czas przez moje ręce przewijały się różne narzędzia – zarówno płatne, jak i bezpłatne. Niektóre z nich mogę sam polecić, do niektórych się zraziłem, a jeszcze inne stanowczo odradzam. Są to narzędzia wykorzystywane do różnych celów. Mogą się więc przydać i Tobie. Wiadomo jednak, że każdy ma inny gust. Ja mogę polecić narzędzie ze względu na konkretną funkcję, ale Tobie ta funkcja może się do niczego nie przydać. Ja mogę patrzeć na możliwość połączenia z innymi narzędziami, Ty możesz patrzeć na niską cenę.

Przedstawiam więc narzędzia, z których korzystam na co dzień i które w mojej opinii są najbardziej przydatne. Oczywiście powiem, dlaczego moim zdaniem zasługują na uwagę. Możesz je śmiało przetestować. Być może również staną się przydatne dla Ciebie. 

UWAGA: niektóre z linków zawierają tzw. linki afiliacyjne. Jeśli kupisz, to ja otrzymam za to prowizję, a czasami dzięki linkom afiliacyjnym masz taniej o kilka procent. Polecam tutaj tylko te narzędzia z których ja sam korzystam.

 

Narzędzia

dhosting

Narzędzia

Jeśli chodzi o hosting do stron, zarówno sam korzystam, jak i swoim klientom polecam dhosting. Od dłuższego czasu jestem również partnerem dhostingu. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że profesjonalny, elastyczny hosting od tego dostawcy jest dużo tańszy niż w konkurencyjnych firmach. Dla mnie duże znaczenie ma również to, że stoi na LiteSpeed Web Server, który jest dużo szybszym systemem niż apache. Z innych zalet mogę wymienić chociażby wtyczkę do cachowania WordPressa, integrację panelu hostingu z usługą Cloudflare czy jasne przedstawianie użycia procesora, pamięci RAM i dysku. W zastosowaniach profesjonalnych dhosting naprawdę daje radę.

dhosting.pl

Elegant Themes – Divi

Narzędzia
Divi od Elegant Themes to najczęściej wybierany przeze mnie szablon zarówno do prywatnych zastosowań, jak i do stron klientów. Jeśli potrzebuję szybko i łatwo stworzyć stronę internetową na WordPressie, Divi jest niezastąpiona. Dzięki intuicyjnej obsłudze oraz dużej ilości gotowych szablonów mogę w szybki sposób stworzyć profesjonalne strony, z których zadowoleni są moi klienci.

Semstorm

Narzędzia
Choć jest to narzędzie płatne, mogę je śmiało polecić każdemu, kto zajmuje się optymalizacją stron internetowych pod kątem wyszukiwarek. Dlaczego? Przede wszystkim to narzędzie analityczne umożliwiające sprawdzenie widoczności strony w wynikach wyszukiwania – także na tle konkurencji. Poza tym możemy dokonać tu analizy i dobór słów kluczowych, analizy widoczności konkurencji, sprawdzić pozycję strony w Google czy zanalizować płatnych konkurentów. Semstorm może być więc wykorzystywany zarówno przez specjalistów od SEO, jak i copywriterów.

AppSumo

Narzędzia
Jeśli szukasz stron, na których znajdziesz zniżki na różne oprogramowania i narzędzia, AppSumo to zdecydowanie lider. Znajdziesz tam dożywotnie licencje na różne programy za grosze. Od programów do obróbki zdjęć i wideo po narzędzia do analizy stron. Można powiedzieć, że to taki Groupon, ale z ofertami produktów technologicznych.

Trello

Narzędzia
Jest to webowa aplikacja, która pomaga mi w organizowaniu pracy całego zespołu. Kiedy masz w firmie pracowników, którzy nie tylko siedzą w biurze, ale też pracują zdalnie, organizacja pracy może być dużym problemem. Dzięki Trello mogę łatwo wprowadzać nowe projekty i zadania, przydzielać je pracownikom i ustawiać termin wykonania. Nawigacja jest szybka i intuicyjna, a dzięki niemu wiem, co robią moi pracownicy, które zadania zostały już wykonane i w sumie… co się dzieje w mojej firmie :P.